Версія сайту для слабозорих Події – kyivcitytravel.com.ua
kyivcitytravel.com.ua

Місто,
де все починається
Наш Instagram

«ATLAS WEEKEND»

Музичний фестиваль

«KYIV EURO MARATHON»

Спортивний захід світового рівня

«MOTO OPEN FEST»

Всеукраїнський фестиваль розвитку мотоциклетної культури

null

Найкраща пропозиція!

Я тусовщик

Добрий вечір! Мене звати Київ. Червоне сонце мляво котиться за схили над могутнім Дніпром  і на місто шовковим саваном лягає ніч. Засинають всі історичні пам’ятки, всі дослідницькі і археологічні експедиції сплять. Починається нічне життя прадавнього міста.

Звісно, десь сто п’ятдесят, двісті років тому звичні для нас сьогодні слова: вечірка, клуб і гуляння, мали кардинально інший сенс. Для прикладу, на початку 19 століття, вечірки мали здебільшого релігійний нахил, а з появою університету стали носити переважно світський характер. На таких заходах збиралась виключно інтелігенція, декламувала вірші під акомпанемент фортепіано. Що до клубів, то перший відкрився в 1838 році і мав назву Дворянський клуб і вся його розважальна діяльність зводилась виключно до гри в карти та на більярді. Згодом, на початку 20 століття почали відкриватись клуби, за інтересами, так би мовити – мисливський клуб, спортивний клуб, домовласницький клуб, офіцерський та інші.

Як же розважались кияни і гості міста в позаминулі часи? Звісно були бали, які влаштовували поважні особи,з прискіпливо зіставленими списками запрошених гостей, були кафешантан, де виступали співаки, куплетисти, танцівниці і інші артисти. Міська публіка відвідувала цирки, театри і кіно, яке щойно з’явилось.

З плином часу справжня культура світових рейвів прийшла на мої береги. В кінці 90-х років 20 століття почали відкриватись нічні культові заклади, які були відомі за межами міста і країни в цілому. Там грали свої сети відомі світові діджеї. З часом нічне життя почало виливатись з локальних клубів в кількаденні фестивалі.

На сьогоднішній день я пишаюсь тим, що приймаю гостей на таких масштабних заходах, як Atlas Weekend. Це один з найбільших музичних фестивалів в Україні та Східній Європі, його відвідують справжні шанувальники якісної сучасної музики. Фестиваль проходить кожного літа в першій половині червня, починаючи з 2015 року. Ще один захід для поціновувачів музики –  UPark. Міжнародний музичний фестиваль, який відбувається на початку літа, починаючи з 2016 року. Хедлайнерами цього свята музики були гурти зі світовим ім’ям, такі як, RHCP, The Kills, Hurstта багато інших.  Також, в літній сезон, проходить Кураж Базар – мега барахолка, на якій можна не тільки придбати вінтаж, а й відвідати фуд-котри та вечірні виступи видатних діджеїв. «Покуражившись» вдосталь можна відвідати фестиваль «Ulichnaya eda», про який я тобі розповідав в «Я-гурман», і залишитись там на всі «Білі Ночі»  (це та частина фестивалю, яка відповідає за один з найкращих рейвів у столиці).

Та не вечірками і рейвами єдиними…

Для поціновувачів ретро автомобілів, з 2014 року проходить «Old Car Fest» . В травні або на початку серпня біля сотні авто (до 1984 року випуску) – американських, радянських, європейських з’їжджаються до мене в гості, аби позмагатися. Баряться, за право називатись кращими в таких номінаціях: найстаріший автомобіль, кращій тюнінг та інші, ну і як же без святкового, демонстраційного заїзду.

Перший проїзд автомобіля, по моїх вулицях, приблизно співпав з визначною подією –  французи брати Люм’єр явили світові кіно,сталось це в 1885 році. А от мої глядачі змогли закохатись в цей вид мистецтва в 1911 році. З тих пір безліч людей по всьому світу, взагалі і кияни, зокрема,несамовито закохані в кіно. Як що ти один з них, то завітай до мене в останню декаду жовтня і стань глядачем одного з найстаріших фестивалів, які проходять в мене. Київський міжнародний кінофестиваль Молодість проходить з 1970 року і єдиний український кінофестиваль, який входить до рейтингу Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів. Вже багато років цей фест відкриває світові нові ім’я в  індустрії кіно.

Взагалі, як ти зрозумів, розважати я люблю і в мене є події на будь-який смак. Та на останок розповім тобі про мій улюблений період  в цілісінькому році – останні вихідні травня. Ти тільки уяви – цвітуть каштани, хвиля дніпровська б’є і цілісіньке місто перетворюється на єдиний простір для свята на честь Дня Києва. В програмі сила силенна розваг, тут і безкоштовні екскурсії, і концерти в різних районах міста, ярмарки та вернісажі, а також святковий салют.

Коли відвідати мене і з якої причини, обирай сам, а я чекатиму зустрічі. Твій Київ.