Версія сайту для слабозорих Я — СПОГЛЯДАЧ – kyivcitytravel.com.ua
kyivcitytravel.com.ua

Місто,
де все
починається
Наш Instagram

Я — СПОГЛЯДАЧ

Моє шанування! Мене звуть Київ. А тебе? Хоча стоп, не відповідай! Познайомимось особисто при зустрічі.

Чи відомо тобі, що більшість людей, які живуть на цій планеті, за своїм світосприйняттям є візуалами? Якщо тобі краще один раз побачити, а ніж сто разів почути, то я залюбки розкажу тобі про свої улюблені місця, з яких найліпше милуватися моєю красою. А ти за першої-ліпшої нагоди скористайся моїми порадами, не пошкодуєш.

Працював якось над моїм зовнішнім виглядом талановитий німецький архітектор Йоган-Ґоттфрід Шедель. Я гордо ношу його творіння, проте твою увагу хочу звернути насамперед на дві дзвіниці, до яких доклав руку цей маестро.

Дзвіниця Успенського собору в Києво-Печерській лаврі. Побудована була в 1745 році, на що витратили близько 5 мільйонів цеглин різної форми та розміру, виготовлених на лаврських цегляних заводах під безпосереднім наглядом архітектора. Висота дзвіниці — майже 100 метрів, а якщо бути точним, то 96 метрів і 52 сантиметри. До чого все це тобі розповідаю? — запитаєш ти. Та все до того, що це одна з найвищих моїх споруд. А тепер найцікавіше: на верхній ярус дзвіниці можна потрапити і роздивитися стародавній Печерськ та незрівнянний краєвид Лівого берега. Серця починають битися тут швидше…

Дзвіниця Софії Київської була відреконструйована Шеделем 1748 року та зайняла своє почесне місце в ансамблі Софіївського монастиря. Вона дещо нижча за лаврську — 76 метрів, однак те, що ти побачиш із її ярусів, вразить тебе в саме серце: краса Софіївської площі, Михайлівського Золотоверхого монастиря та площі біля нього, а також блакить мого, київського неба! А ще на другому ярусі Софія Київська підготувала всім допитливим винагороду — найбільший зі збережених старовинних бронзових дзвонів України. Він має власне ім’я — «Мазепа», вага його становить 13 тонн. Я давно вже не чув його гучного співу, проте впевнений, що він багато може розповісти слухачеві, який здатен дослухатись. Хочеш дізнатися більше про споруди часів Русі — сміливо переходь до розділу «Я — історик».

А якщо є бажання насолоджуватись моїми краєвидами, так би мовити, в динаміці, то ось тобі інший мальовничий маршрут. На вулиці Велика Житомирська, між будинками 38 і 34, побачиш «портал», який перенесе тебе в неймовірне, цікаве місце — на Пейзажну алею. Створили її у 1980-х роках на місці оборонних валів стародавнього Верхнього міста. Все тече, все змінюється — і ось споруди військового призначення перетворилися на місце відпочинку для дорослих і малечі. Я цим тішуся неймовірно! Один із талановитих скульпторів, наш сучасник Костянтин Скритуцький, втілив тут неймовірну атмосферу Алісиного задзеркалля з дивовижними скульптурами.

Прямуючи алеєю, можна роздивлятися не тільки зразки сучасного стріт-арту, а й споглядати красу пагорбів та урочища Гончарі-Кожум’яки. Знаєш казку про Микиту Кожум’яку? Так ось, її події відбувалися саме в цій місцевості.

Мандруємо далі, до Старокиївської гори, з якої й почалася моя історія — історія міста Києва. Тут у далекому Х столітті звели першу кам’яну церкву — Десятинну. А про містичні властивості липи, яка тут росте, ти зможеш дізнатися з розділу «Я — містик».

Дослідивши місцевість, спускайся сходами й опинишся на таємничій Алеї закоханих. Цікаво почути про мої романтичні куточки? Тоді завітай до розділу «Я — романтик».

Пройшовши таємничо-романтичним шляхом, опинишся біля арки — сміливо прямуй крізь неї. І ти на Андріївському узвозі! Одразу біля арки міститься відомий київський ресторан «За двома зайцями». Цікавить тема гастрономії? Тоді тобі сюди, в розділ «Я — гурман».

Перетнувши узвіз, ти потрапиш на Алею художників. Тут вибагливе око не залишиться байдужим до розмаїття барв, форм, сюжетів і стилів, які пропонують тутешні митці.

Ось так, гуляючи схилами моїх пагорбів, ти побачиш найкращі краєвиди, зможеш зробити безліч прикольних фото і неквапливо дійдеш до мого нового «скляного» пішохідно-велосипедного мосту. Панорама з нього просто неймовірна!

Про красу своїх обширів можу говорити без упину дуже довго, але ти не зволікай — вирушай і побач усе сам на власні очі. Упевнений, що ти знайдеш для себе улюблений куточок, із якого краєвид буде найкращим.

До зустрічі. Твій Київ.