Версія сайту для слабозорих Соц Туризм – kyivcitytravel.com.ua
kyivcitytravel.com.ua

Місто,
де все починається
Наш Instagram

«ЖИВЕ МІСТО»

ІНКЛЮЗИВНИЙ ТУРИЗМ У КИЄВІ

null

Любіть Київ

Я споглядач

Моє шанування! Мене звуть Київ. А тебе? Хоча стоп, не відповідай!Познайомимось особисто при зустрічі.

Чи відомо тобі що більша частина людей, які живуть на цій планеті, візували за своїм світосприйняттям? Якщо тобі краще один раз побачити, а ніж сто раз почути, то тоді я залюбки розкажу тобі свої улюблені місця,з яких милуватись моєю красою найкраще. А ти за першої ліпшої можливості скористайся моїми порадами, не пожалкуєш.

Працював якось над моїм зовнішнім виглядом талановитий німецький архітектор Йоган-Ґоттфрід Шедель. Я гордо ношу його творіння, проте твою увагу хочу звернути на дві дзвіниці, які б не відбулись без його участі.

Дзвіниця Успенського Собору в Києво-Печерській Лаврі. Побудована була в 1745р і на її побудову витратили приблизно п’ять мільйонів цеглин  різної форми та розміру, виготовлених на лаврських цегляних заводах під безпосереднім наглядом архітектора. Висота дзвіниці майже сто метрі, а якщо бути точним, то 96, 52м. «До чого я це все тобі розповідаю?» – запитаєш ти. То все до того, що це одна з найвищих споруд, що в мене є. А тепер най цікавіше – на цю дзвіницю можна потрапити і піднявшись на останній ярус, роздивитись стародавній Печерськ та незрівнянний краєвид лівого берегу. Ой, не одне серце стало битись швидше, опинившись над містом, в Лаврській дзвіниці.

Дзвіниці Софії Київської була реконструйована Шеделем в 1748році і зайняла своє почесне місце в ансамблі Софіївського монастиря. Вона дещо нижча за Лаврську і її висота становить 76 метрів, та те що ти побачиш з її ярусів, вразить тебе в саме серце красою Софійської площі  і Михайлівського Золотоверхого монастиря та площею біля нього, а також блакиттю мого неба, київського неба. А  ще на другому ярусі Софія Київська підготувала всім допитливим винагороду – найбільший зі збережених старовинних бронзових дзвонів України. У цього дзвона є ім’я – Мазепа, вага його становить тринадцять тон. Я давно вже не чув його громохкого співу, проте я впевнений, що він може розповісти багато чого слухачу, який здатен дослухатись. Хочеш дізнатись більше про споруди часів Київської Русі сміливо переходь до розділу «Я-історик».

А якщо є бажання насолоджуватись моїми краєвидами в динаміці, так би мовити, то ось тобі мальовничий маршрут. На вулиці Велика Житомирська між будинками 38 і 34 ти побачиш «портал» який перенесе тебе в неймовірне, цікаве місце – Пейзажну Алею. Створена алея була в 80 роках 20 століття на місці оборонних валів стародавнього Верхнього міста. Все тече , все міняється і ось споруди військового призначення змінились на місце відпочинку для дорослих і малечі. Я цим тішусь неймовірно. Один з талановитих скульпторів, до речі, твій сучасник – Костянтин Скритуцький втілив тут неймовірну атмосферу Алісового задзеркалля з диковинним скульптурами. Йдучи алеєю можна роздивлятись не тільки сучасні арт монументи, а й споглядати красу пагорбів та урочища Гончарі-Кожум’яки. Ти знаєш казочку про Микиту Кожум’яку? Так от, все що описано в ній відбувалось саме в цій місцевості. Прямуємо далі, до Старокиївської гори, з якої і почалась моя історія – історія міста Київ. Тут в далекому 10 столітті була зведена перша кам’яна церква – Десятинна. А про містичні властивості липи, що тут росте ті зможеш дізнатись з розділу «Я – містик». Дослідивши місцевість, йди сходами вниз і опинишся на таємничій алеї закоханих. Цікаво почути про мої романтичні куточки, тоді завітай до розділу «Я – романтик». Пройшовши таємничо-романтичним шляхом, ти опинишся біля арки, сміливо прямуй крізь неї. Ти на Андріївському узвозі. Одразу біля арки міститься відомий київський ресторан за «Двома зайцями», цікавить тема гастрономії, тоді тобі сюди, в розділ «Я – гурман». Перетнувши узвіз ти потрапиш на алею художників. Тут вибагливе око митця не залишиться байдужим до різноманіття барв, форм, сюжетів і стилів, які пропонують місцеві художники. Ось так гуляючи, вздовж моїх схилів, ти побачиш найкращі краєвиди, зможеш зробити безліч прикольних фото і неквапливо дійдеш до мого нового скляного пішохідного мосту. Вид з нього просто неймовірний. Про красу своїх широт, я можу говорити без упину дуже довго, а ти не зволікай – вирушай і побач все сам на власні очі. Упевнений, що ти знайдеш свій куточок з якого вид буде найкращім. До зустрічі. Твій Київ.